Europos Parlamentas nustatė aiškesnį energijos vartojimo efektyvumo žymėjimą

2017 06 14

EP nustatė aiškesnį energijos vartojimo efektyvumo žymėjimą. Pasitelkę infografiką sužinokite, kaip matuojamas energijos suvartojimas ir kiek jis kainuoja.

Vienas iš būdų mažinti energijos sąskaitas bei anglies dvideginio išlakas yra efektyvesnis energijos vartojimas. Daugelis buitinių prietaisų, pavyzdžiui, televizoriai ir dulkių siurbliai, ženklinami specialiomis etiketėmis, kurios padeda vartotojams įvertinti jų energetinį efektyvumą.

Energijos vartojimo efektyvumas paprastai apibrėžiamas kaip santykis tarp sukurto darbo, paslaugų, prekių ar gautos energijos ir energijos sąnaudų. Savo ruožtu sutaupyta energija yra absoliutus dydis, matuojamas nepriklausomai nuo sukurto darbo.

Energijos vartojimo efektyvumą ženklinančios etiketės ES mastu pradėtos naudoti 1995 metais. Jis buvo nurodomas skalėje nuo A (efektyviausia klasė) iki G (mažiausiai efektyvi). Vėliau ši skalė išplėsta iki A+++ siekiant atspindėti padidėjusį naujų produktų energetinį efektyvumą.

Visgi, atlikus galiojančios sistemos peržiūrą, nustatyta, kad naujų klasių (A+ ir aukštesnių) sukūrimas sumažino jos veiksmingumą skatinant vartotojus rinktis labiau energetiškai efektyvius produktus. Pagrindinė to priežastis – daugelis šiuolaikinių gaminių patenka į A ar aukštesnę klasę, pvz., skalbimo mašinos, todėl vartotojai dažnai neįžvelgia didelio skirtumo tarp panašioms klasėms priklausančių produktų.

Reaguodama į tai, Europos Komisija pasiūlė grįžti prie originalios A–G ženklinimo skalės ir sukurti etikečių perklasifikavimo mechanizmą, kuris „įjungtų“ naujus energetiškai efektyviausius produktus į jau egzistuojančią skalę nesukurdamas naujų klasių.

INFOGRAFIKAS: energijos suvartojimas – ko verta kilovatvalandė?

 Šaltinis: Europos Parlamentas

    Naujienlaiškio prenumerata