Akmenėje – mažesnė šilumos kaina vartotojams

2017 06 15

Komisija nustatė UAB „Akmenės energija“ bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,27 ct/kWh (be PVM), t. y. apie 9 proc. mažesnę, palyginus su dabar galiojančia (5,76 ct/kWh be PVM). Tačiau vartotojai už šilumos energiją mokės dar mažiau dėl susidariusios permokos, kurią UAB „Akmenės energija“ turės grąžinti ateities laikotarpiais.

Komisija bendrovei šilumos tiekimo veiklai vykdyti reikalingas pastoviąsias sąnaudas sumažino 476,2 tūkst. Eur (nusidėvėjimas (amortizacija), remontas, darbo užmokestis, investicijų grąža ir kt.) – įvertinus ankstesnių laikotarpių faktines sąnaudas, jos nepripažintos kaip būtinos reguliuojamai veiklai vykdyti. Taip pat nustatyta, kad UAB „Akmenės energija“ ankstesniais laikotarpiais iš šilumos vartotojų nepagrįstai gavo 320,51 tūkst. Eur papildomų pajamų – šis skirtumas susidarė dėl į šilumos kainą įskaičiuotų ir faktiškai patirtų sąnaudų kurui įsigyti. Šios lėšos privalo būti sugrąžintos vartotojams, mažinant kainą ateities laikotarpiais.

Vartotojams mažės ir karšto vandens kaina. Komisijos suskaičiuota projekcinė 2017 m. birželio mėn. kaina, kai įrengta nuotolinio duomenų nuskaitymo sistema, yra 4,66 Eur/m3, t. y.  16,5 proc. mažesnė nei galiojanti, kai neįrengta nuotolinio duomenų nuskaitymo sistema – 5,73 Eur/m3, t. y. 13,1 proc. mažesnė nei galiojanti.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Primename, kad centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sektoriuje taikomas bazinių kainų kainodaros principas, kurio esmė yra ta, kad kiekvienai CŠT įmonei nustatomos ilgalaikės (3–5 metams) šiluminės energijos kainos. Šios kainos kasmet perskaičiuojamos, jei kinta parduotos šilumos kiekis, infliacija, keičiasi kuro struktūra ir kiti faktoriai.

 

    Naujienlaiškio prenumerata